Podole 2020
Podole 2020

Iron Camp

15-16 sierpnia 2020 - Podole

IRON CAMP to impreza dedykowana dla osób ceniących aktywny wypoczynek.
Każdy z uczestników otrzymuje pakiet startowy, który obejmuje :
– pamiątkową koszulkę
– komin termoaktywny (służący do zakrycia twarzy)
– talon na gorący posiłek (2 dni; sobota oraz niedziela)
– dostęp do wszystkich szkoleń oraz atrakcji.

Dodatkowo podczas trwającej imprezy odbędą się zawody wędkarskie, które
rozpoczną się o godz 17:00 w sobotę i potrwają do godz. 10:00 w niedzielę. Dla
osób biorących udział w IRON CAMP, udział w zawodach wędkarskich jest
darmowy (po wcześniejszym zapisaniu się na listę u Organizatora) natomiast
koszt udziału osób z poza obozu to 50 zł ( posiłek w liczony w cenę zapisu).
Podczas obozu organizowane będą liczne wykłady, warsztaty oraz konkursy.
Łukasz Tulej to Współzałożyciel Stowarzyszenia Polska Szkoła Survivalu,
instruktor który zajmie się zorganizowaniem „Wioski na drzewach”.
„Wioska na drzewach” to platformy rozwieszone nieopodal siebie na pniach
drzew,połączonych ze sobą siecią mostków liniowych.Takie mobilne „podłogi” to
doskonała podstawa do hamakowania w nietypowych miejscach na nietypowych
wysokościach. Instruktor Łukasz pokaże nam również techniki połowu ryb w
sytuacjach awaryjnych.

Kolejnym instruktorem będzie dr Wojciech Maksymilian Szymański + Iwona
Ziółkowska, którzy w sobotę o godz. 10:00 poprowadzą warsztaty z
rozpoznawania roślin jadalnych podczas wędrówki oraz wykład na temat ich
zastosowania oraz przygotowania.
Dr Stanisław Kędzia wykładowca oraz instruktor survivalovy poprowadzi dla nas
zajęcia w sobotę o godz.15:00 z rozpalania ognia, natomiast w niedzielę
poprowadzą dla nas wykład o prawidłowym ostrzeniu noży.
Dla osób które nie biorą udziału w IRON CAMP istnieje możliwość wycieczki po
ternie naszego obozu w sobotę w godz 15:00-18:00. Oczywiście w miejscu
naszego spotkania uczestnicy mogą skorzystać m.in z pola namiotowego,miejsca
na ognisko oraz z GastroKram, który będzie obecny przez cały czas trwania IRON
CAMP. W trakcie imprezy przewidziane są także liczne konkursy i zabawy z nagrodami.

Dzięki uprzejmości partnerów naszego spotkania, będziecie mogli spróbować
produktów naturalnych z długim terminem przydatności od Mr.Preppers.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W IRON CAMP! Czekają na Was niezapomniane przygody 🙂

IRON CAMP to impreza dedykowana dla osób ceniących aktywny wypoczynek.
Każdy z uczestników otrzymuje pakiet startowy, który obejmuje :
– pamiątkową koszulkę
– komin termoaktywny (służący do zakrycia twarzy)
– talon na gorący posiłek (2 dni; sobota oraz niedziela)
– dostęp do wszystkich szkoleń oraz atrakcji.

Instruktorzy

Najlepsi z najlepszych - tylko na Iron Camp

Adolf Kudliński to nasz honorowy gość i instruktor IRON CAMP. Pierwszy preppers, zabezpieczony na każdą okazję.

Pan Adolf w swoim gospodarstwie agroturystycznym położonym w Górach Świętokrzyskich magazynuje tysiące siekier, narzędzi oraz słoików z żywnością jak i dysponuje dziesiątkami tysięcy litrów wody pitnej. Mężczyzna od lat przygotowuje się na nieuchronny kataklizm. Przyszykował już bezpieczne schronienie oraz zapasy, które pozwolą przetrwać katastrofę.

Pan Kudliński na swoim kanale YouTube przekazuje nie tylko wiedzę o przetrwaniu z zapasami żywności czy niezbędnymi narzędziami, ale uczy także co zrobić gdy zabraknie leków, jak naturalnie wzmocnić odporność oraz jakie rośliny zapobiegają w rozwoju chorób nowotworowych. Swoją pasją i zaangażowaniem zaraża innych a na naszym IRON CAMP przekaże nam swoją wiedzę oraz doświadczenie.

Na obozie Pan Adolf Kudliński będzie miał także swoje stoisko z produktami własnego wyrobu które będziecie mogli obejrzeć,spróbować lub kupić.

Łukaz Tulej „Tooley” – zapewne znany Wam pasjonat przygód,zieleni i niekonwencjonalnych rozwiązań wśród diekiej przyrody. Łukasza będziecie mieli okazję poznać na naszym IRON CAMP już 15 sierpnia !

Podróżnik, instruktor sztuki przetrwania i przyrodnik. Założyciel szkoły przetrwania „Sobrevivencia con Machiguenga” w Peru, Koribeni . Jest zwolennikiem nauki przez doświadczenie, jako najskuteczniejszego sposobu przyswajania wiedzy. Trener i specjalista team building. Praktyk, komentator wydarzeń nt. sztuki przetrwania w warunkach ekstremalnych w programach informacyjnych TVP, TVP2, Polsat, TVN. Prowadzi serię programów „Naturalnie Polska” i „Survivalowa rodzina” na Planete +.

Instruktor surwiwalu(PAS), płetwonurek(CMAS), absolwent szkoleń ratownictwa w warunkach ekstremalnych (OFA), członek Warszawskiego Klubu Field Target (WKFT), oraz Stowarzyszenia Pneumatycznego Strzelectwa Terenowego (PFTA), Instruktor sportu (UE) samoobrony i sportów walki (PAS)

Oczywiście na naszym IRON CAMP czekają Was także warsztaty niestandardowego połowu ryb,ostrzenia noży,podróżnicze opowieści, wioska na drzewach oraz wiele innych atrakcji oraz konkursów. Zachęcamy do zapisów na ironcamp.pl,naszym profilu fb oraz pod nr tel. 504250990 🙂 Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów dotyczących działalności „Tooley`a” zapraszamy na jego stronę – http://tooley.pl/

ODRKRYWCY NATURY czyli grupa pasjonatów,których zainteresowania skupiają się wokół NATURY i wszystkiego co się z nią wiąże. Warsztaty dla nas poprowadzą dr Wojciech Maksymilian Szymański oraz mgr Iwona Ziółkowska.

Podczas warsztatów nauczycie się rozpoznawania ziół oraz roślin jadalnych, ich przyrządania a także spróbujecie najciekawszych potraw z dzikich roślin np.: chleba z kłączy paproci orlicy,kandyzowanych kłączy kokoryczki wonnej, racuszków z kwiatostanu bzu czarnego,zupy z pokrzyw czy napoju z szyszek świerkowych.

Wojciech Maksymilian Szymański – dr botaniki, tematem gotowania z dzikich roślin jadalnych zajmuje się już od ponad 20 lat. Jego specjalnością są tzw. pokarmy podstawowe (ang. „staple food”). Przeprowadzał badania na pograniczu botaniki i archeologii, dotyczące odżywiania się ludności środkowej epoki kamienia. Jego pasją jest uprawa rzadkich gatunków roślin, głównie dzikich pokrewnych do gatunków uprawnych.

Iwona Ziółkowska – mgr biologii, zawodowo zajmuje się ochroną przyrody. W kwestii regulacji prawnych oraz znajomości chronionych siedlisk przyrodniczych czy gatunków, nie ma przed nią tajemnic. Jej pasją jest muzyka, literatura oraz przyroda. Z oddaniem zajmuje się przygotowywaniem potraw z dzikich roślin, fotografią, a także działalnością charytatywną. Zaraża swoja miłością do ludzi i życia. 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat dzikich roślin jadalnych, już 15 sierpnia będziecie mieli możliwość wzięcia udziału w wykładach i warsztatach ODKRYWCÓW NATURY podczas IRON CAMP.

Szkoła Kadetów to przede wszystkim szkolenia z nawigacji lądowej we wszystkich aspektach.

Aleksander Kukiełka – właściciel firmy, której pełna nazwa brzmi : Usługi niekonwencjonalne „ Szkoła Kadetów”. Aleksander Kukiełka zajmuje się przede wszystkim szkoleniem klas mundurowych. Na naszym obozie IRON CAMP będziemy mogli wziąć udział w szkoleniach oraz wykładach z zakresu posługiwania się podstawowymi środkami nawigacji takimi jak mapa oraz busola. Po wykładach odbędą się zajęcia praktyczne: marsz na azymut z wykorzystaniem busoli oraz marsz na mapę. Instruktorzy ze Szkoły Kadetów przeprowadzą także nocną grę terenową z wykorzystaniem GPSów po wcześniejszych zajęciach z posługiwania się urządzeniem GPS.

Dr Stanisław Kędzia – instruktor survivalu,szkolący cywilów oraz żołnierzy z zakresu sztuki przetrwania. Stasiu poprowadzi zajęcia z rozpalania ognia i pokaże nam jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych.

Instruktorzy survivalu pomagają przezwyciężyć lęk przed naturą oraz dzikością.

Wojsart Jakub Wojsa – kolejny instruktor na naszym IRON CAMP.

Jakub zajmuje się produkcją noży, a na obozie pokaże nam cały proces jak wykonać porządny nóż. Oczywiście na IRON CAMP Kuba będzie miał swoje stoisko, na którym będziecie mogli kupić nóż lub inny produkt rzemieślniczy Kuby.

Więcej informacji na temat WOJSART znajdziecie na jego fb : https://www.facebook.com/Wojsart-Jakub-Wojsa-114312726979700

Stowarzyszenie Wspólne Dziedzictwo to grupa miłośników historii oraz poszukiwania różnych artefaktów.

Na naszym IRON CAMP dzięki Stowarzyszeniu poznacie możliwości oraz użytkowanie wykrywaczy metali ale także co najważniejsze – będziecie mogli spróbować swoich sił w „poszukiwaniu historii”.

Na swoim koncie mają wiele różnych znalezisk m.in z powiau Opatowskiego, który ma wiele do zaoferowania.

Mamy nadzieję, że będzie to niezapomniana przygoda